Astroloji Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Astroloji, kuzey haritası üzerinde gök cisimlerini inceleyerek, insanoğluın kişiliklerini, yaşamlarını, sorunlarını, ağırlü ve kuru taraflarını çözümleme etme bilimidir. Bu analizler burç yorumları olarak adlandırılır. Astrologlar, doğduğumuz hatıran, gökyüzü hareketleriyle olan kontaksının dirlikımız üzerinde tesirleri olduğuna imanırlar.

Astrolojide kullanılan çizgi ögeler tevellüt haritası, gezegenler, burçlar, evler ve açılar olarak adetlabilir. Mevlit haritası, doğduğumuz hatıran gökyüzü hareketlerine nazaran oluşturulan bir haritadır. Gezegenlerin hareketleri, burçlarda yerleşimleri, evlerdeki yerleşimleri ve açıları, tevellüt haritasındaki bireyin kişiliği, dirlikı, sorunları, ağırlü ve kuru yönleri için bilgi verir.

Gezegen Mealı Etkileri
Merkür Zeka, iletişim, seyahat, iş dirlikı Merkür tesiri altında olan zevat, zekâlı ve hızlı düşünen, iletişim becerileri ağırlü ve iş dirlikında sükselı olma eğilimindedirler.
Venus Aşk, güzellik, konuşma, tıngır Venus tesiri altında olan zevat, aşka, güzelliklere, sanata ve paraya örutubet verirler.
Merih Erke, büzük, saldırganlık Merih tesiri altında olan zevat, enerjik, dayı ve agresif olabilirler.

Burçlar, astrolojide kullanılan önemli bir öğedir. Burçlar, kuzey haritasında gezegenlerin yerleştiği alanları belirler ve kişinin karakteristik özelliklerini yansıtır. Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay; kara burçları Sevir, Kelleak ve Oğlak; durum burçları İkizler, Terazi ve Kova ve deniz burçları Yengeç, Akrep ve Balık olarak belirlenir.

 • Ulaş Utku Bozdoğan: Türkiye’nin önde gelen astrologlarından biridir. Kendisi astroloji eğitimi vererek, danışmanlık hizmetleri sunarak ve iletişim araçları yapılışlarında programlara beklarak astrolojinin yaygınlaşmasına katkı sağlamlamaktadır.
 • Burç yorumları: Astrologlar, burçlara nazaran haftalık, aylık ve senelik yorumlar yaparlar. Bu yorumlar kişinin alınlaşabileceği sorunları, sükselacak konuları ve elan birsonsuz konuyu kapsar.

Astrolojinin doğruluğu ya da sakimlığı için farklı tartışmalar kuruluşlsa da, uzun senelerdir insanoğluın hayatlarında önemli bir iz tuttuğu bir gerçektir. Astroloji, insanoğluın hayatlarına istikamet ita, kendilerini elan elleme tanıma ve intikal yolunda kullanılabilecek bir anahtartır.

Astrolojide Star Haritası Analizi Kesinlikle Konstrüksiyonlır?

Astrolojide Star Haritası Analizi Kesinlikle Konstrüksiyonlır?

Astroloji, burçlar ve gezegenler için bilgi sahibi olan birsonsuz şahsiyet astrolojik haritaların çözümleme edilmesi gerektiğine imanır. Fakat, bu analizleri akdetmek zorlamasız bir iş değildir ve profesyonel bir astrolog olmadan yapmak mümkün değildir.

Bir kuzey haritası analizi, tevellüt simultane gezegenlerin ve burçların konumunun kaydedildiği bir haritanın çıbayanlmasını bâtınerir. Bu harita, tevellüt simultane gökyüzünde bulunan burçların ve gezegenlerin ilişkileri için bilgi verir.

 • Bir kuzey haritası analizi akdetmek bâtınin öncelikle tevellüt tarihini, tevellüt saati ve tevellüt yeri bilgilerine sahip olmalkaloriız.
 • Bu bilgilerle bir astrolog, kuzey haritanızı hazırlayacak ve çözümleme edecek.
 • Analiz esnasında, gezegenlerin burçlarla olan ilişkileri ve evlerdeki konumları incelenecek.

Astrolojik bir haritaya sahip çıkmak, geleceğinize üzerine ipuçları sunabilir. Fakat, unutmayın ki harita sadece bir kere gösterici olur ve bütün hayatınızın kaderini belirlemesi mümkün değildir. Bu nedenle, kuzey haritası analizleri kuruluşlırken her dem ciddi bir perspektif ile yaklaşılması önemlidir.

Burçlar Ve Elementler: Ateş, Hâk, Ortam, Sutaş

Burçlar ve elementleri herkesin heves ettiği bir konudur. Mevzu astroloji olduğunda, burçların elementleri önemlidir. Ateş, kara, durum ve deniz burçların dört esas elementidir. Astroloji, burçlar ve elementler arasındaki ilişkileri açıkladığı üzere, şahsiyet özellikleri, tercihleri ve hedefleri de ele kızılır.

Ateş Burçları

Ateş burçları Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş burçları savaş, erke ve hareketle ilgilidir. Bu zevat, meselelerini hızlı bir şekilde halletmekten maskaralanırlar ve devingen bir ömür tarzını yeğleme ederler. Hatta önderlik özellikleri ile tanılamanırlar ve dayı ve girişimci kişilikleri vardır.

 • Burçlar: Koç, Aslan, Yay
 • Nitelik: Kırmızı
 • öge: Ateş

Hâk Burçları

Hâk burçları Sevir, Kelleak ve Oğlak’tır. Hâk burçları durağan ve kararlıdır. Tatbikî ve realist yaklaşımlarıyla tanılamanırlar. Hatta güvende ve istikrarlı hissetmeyi severler ve maddi varlıklara örutubet verirler.

 • Burçlar: Sevir, Kelleak, Oğlak
 • Nitelik: Kahverengi
 • öge: Hâk

Ortam Burçları

Ortam burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır. Ortam burçları zekidir ve iletişim erkânıharpı severler. Yaratıcı ve uyumlu oldukları derece dayı ve özgürdürler. Hatta toplumda bir değişim yaratma arzusuna sahiptirler.

 • Burçlar: İkizler, Terazi, Kova
 • Nitelik: Gökçe
 • öge: Ortam

Sutaş Burçları

Sutaş burçları Yengeç, Akrep, Balık’tır. Sutaş burçları duygusal ve hassastır. Empatik ve romantiktirler ve hassasiyetlerine mesabe verirler. Hatta yaratıcı ve rüya gücü şiddetli bir kişiliğe sahiptirler.

 • Burçlar: Yengeç, Akrep, Balık
 • Nitelik: Yeşil
 • öge: Sutaş

Burçlar ve elementleri, astroloji ve gezegenler ile bile, kişinin karakteri için birsonsuz şey söyler. Astrolog Ulaş Utku Bozdoğan’a nazaran, burçlar bir kişinin doğumunda sahip olduğu enerjileri özümleme fiyat ve yevmi hayatta alınlaşılan zorlukları ele almaya yardımcı olur.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir