Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sabah akşam giriş fail ve kovuşturma fail biriyseniz, örneğin 2 gündüz önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çtuzakındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma fail yakınlarımızdan muayene sağlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat umumiyetle kullanıcı adınızı değkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz naylon e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran naylon maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde ülke meydan linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Uymaçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat umumiyetle Instagram angajmansı istediği için şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir özlük şifrenizi çbürümek için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla kandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Ne Son Alınır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat için ne efsus ki çok lüks reçete bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok lüks hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diyerek gerçekte değişik kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Seçenek: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi değkonutirin ve sadece peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Seçenek: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz değkonutiğinde yahut kullanıcı adınız değkonutiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çmeydan saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değkonutirirler. Instagram tarafından geldiğine tehlikesiz başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkonutiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazı “değkonuikliği gelişememiş tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin umumiyetle saldırganlar elektronik posta adresini değkonutirdiği için sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir