Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece haber aktarımı muhtevain bileğil, aynı zamanda düğün muhtevain bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız lalettayin biriyle strüktürlabildiği gibi antrparantez tanılamadığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri marifetiyle strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl etme üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yaratmak muhtevain sadece nickname (takma insan) geçirmek yerinde olurken kimilarındaysa sohbete çıbanlamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün genel ağ kullanıcıları ortada pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine çıbanlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program fasıla façaünü kullanarak sadece ovalı, ovalı ve fonlü, ünlü ve fonlü gibi tercihe demetlı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaca müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli enstantane mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir gayrı pop chat program olan ve internetin söylence mukayyetmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir